Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2020/2021

Dzień Pluszowego Misia na Oddziale Neurologii 2020

Pluszowy miś – przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. W dniu 25.11.2020r. mali pacjenci Oddziału Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko otrzymało maskotkę misia. Na zajęciach uczniowie poznali historię pluszowego misia oraz słynne misie, które stały się bohaterami licznych bajek i filmów. Rozwiązywali szereg łamigłówek interaktywnych oraz wykonali prace plastyczne różnymi technikami. Przedszkolaki klasyfikowały misie ze względu na wielkość i kolor. Dzieci miały również okazję programować Ozoboty, kodując informację przy pomocy sekwencji barw na trasie „Droga Misia do miodu” oraz na trasie w kształcie misia. Radosna atmosfera spotkania pozwoliła dzieciom choć na chwilę zapomnieć o trudach związanych z pobytem w szpitalu.

Organizatorzy:
Marta Modrzyńska