Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2020/2021

powrót

Dzień Kredki na oddziale Neurologii

W kalendarzu dni nietypowych 22.11. obchodzimy dzień kredki. Z tej okazji dzieci z oddziału Neurologii miały okazję obchodzić ten dzień już 20.11.2020. Czy wiecie jak powstały kredki? Pomysł połączenia wosku z pigmentem sięga już czasów starożytnych kiedy to wykorzystywano kredkę woskową jak opisywał to rzymski uczony Piliniusz Starszy w I wieku.
Na zajęciach dzieci poznały historię kredek oraz ich produkcję. Kodowały kolorowe kredki na dywanie, rozwiązywały szereg łamigłówek interaktywnych, śpiewały piosenkę „Kolorowe kredki” oraz układały różne obrazki przy użyciu kredek. Wykonały prace plastyczne różnymi technikami. Wszystko to pozwoliło im odreagować napięcia związane z pobytem w szpitalu. W ten dzień każde dziecko otrzymało kolorowe pudełko kredek.


Organizatorzy:
Marta Modrzyńska
Milena Pawlak