Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2020/2021

powrót

Dzień Dziecka w pandemii też może być pełen pozytywnych emocji i radości.

Pierwszego czerwca, już od wczesnych godzin porannych w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym trwały ostatnie przygotowania do obchodów Dnia Dziecka. Szpitalne sale oraz korytarze dzień wcześniej zostały pięknie udekorowane, upominki dzięki hojności i życzliwości sponsorów zebrane i popakowane.


Z przytupem i muzycznie rozpoczęliśmy świętowanie z panem Krzysztofem Toczko pARTyzantem, z którym połączyliśmy się online, by wysłuchać kilku piosenek dedykowanych naszym uczniom z okazji ich święta. Chwilę później, dzieci mogły odtworzyć przygotowane przez Stowarzyszenie Żółty Beret nagrania z iluzjonistą Kubą. Uczniowie otrzymali w prezencie talie kart i wspólnie z gościem ćwiczyli sztuczki, które wymagały czasami dużej zręczności rąk. Tasowanie kart różnymi sposobami, a także przewidywanie karcianych figur i kolorów opanowali najbardziej wytrwali miłośnicy iluzji.


Świąteczne przedpołudnie obfitowało także w dużą ilość konkursów, quizów, zabaw ruchowych, które odbywały się w reżimie sanitarnym na wszystkich oddziałach szpitala dziecięcego.


Tuż przed obiadem swoje działania ratownicze na zewnątrz budynku, zaprezentowali strażacy z JRG 3 w Bydgoszczy. Pacjenci szpitala mogli obserwować i podziwiać to wydarzenie z okien, marząc o przyszłej karierze w jednostkach strażackich.


O dzieciach w dniu ich święta nie zapomnieli także wolontariusze z Fundacji „Dr Clown”, którzy jak zawsze zabawnie i kolorowo podkreślili wagę tego dnia składając wesołe życzenia.


Wiele przyjaznych i ciepłych słów z okazji Dnia Dziecka napłynęło do naszych uczniów z terenu całej Polski. Dzięki uprzejmości Fundacji DKMS i Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny wszyscy pacjenci szpitala otrzymali piękne kartki, a uczniowie z VIII LO w Bydgoszczy zaprezentowali online wiersze i piosenki, za które serdecznie dziękujemy.


Zwieńczeniem obchodów tegorocznego Dnia Dziecka, były dwa spektakle teatralne w wykonaniu aktorów z Teatru Baj. Wirtualne spotkanie z „Przygodami kota Filemona” oraz „Dziadka do Orzechów” odbyło się dzięki życzliwości Fundacji DKMS.


Czasami wdzięczność trudno wyrazić słowami, ale szczery uśmiech chorego dziecka daje mnóstwo pozytywnej energii, której życzymy w imieniu wdzięcznych pacjentów wszystkim ludziom dobrego serca, którzy pomogli nauczycielom szkoły szpitalnej zorganizować atrakcje tegorocznego święta wszystkich dzieci.

Opracowanie tekstu: Maria Górska