Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2020/2021

Dzień Dziecka na oddziale gastroenterologii- 2021

Dnia 01.06.2021.roku w Klinice Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii obchodziliśmy Dzień Dziecka. Pandemia i reżim sanitarny sprawiły, że był on troszeczkę inny niż zazwyczaj. Mimo wszystko udało się zorganizować ten dzień w taki sposób, aby dzieci odczuły, że mają swoje święto. W szpitalnej świetlicy czekało na nie szereg atrakcji. Wirtualnie zaśpiewał pan Krzysztof Toczko, złożył wszystkim dzieciom życzenia, a także nakręcił i udostępnił filmiki ze sztuczkami karcianymi – dzieci bardzo chętnie wykorzystały jego wskazówki do sztuczek.
Przy słodkim poczęstunku odbywały się konkursy sprawnościowe, plastyczne, interaktywne. Dzieci wykazały się bardzo dużym zaangażowaniem w realizowaniu konkursowych zadań niespodzianek. Przedsięwzięciu towarzyszyła atmosfera zabawy i radości. Każdy uczestnik oprócz nagród konkursowych otrzymał indywidualny upominek adekwatny do swojego wieku.
Dzieci wraz z rodzicami nie ukrywały swojego wzruszenia i radości – choć na chwilę zapomniały o szpitalu i chorobie.

Notatka i zdjecia: Monika Krajniak