Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2020/2021

powrót

Dzień Bałwana w KPH i O

Panie bałwanie, panie bałwanie! Co chce pan dostać dziś na śniadanie - Proszę śnieg w płatkach, w sopelkach lody i porcję szronu chcę dla ochłody Panie bałwanie, zimne śniadanie od pani zimy wnet pan dostanie!
W.Zechnor - Śniadanie bałwana


Tego roku zawitała do nas wspaniała zima z białym puszystym śniegiem, zachęcając nas wszystkich do zimowych zabaw. Niestety nie wszystkie dzieci, zwłaszcza te przebywające na długotrwałym leczeniu, mogły skorzystać w pełni z zimowych uciech. Chcąc dać naszym podopiecznym namiastkę zimy, we wtorek 19 stycznia 2021 roku, zorganizowaliśmy na oddziale w KPH i O SU nr 1 Dzień Bałwana. Tego dnia dzieci zmierzyły się z licznymi bałwankowymi zadaniami. Rozwiązywały interaktywne łamigłówki, kodowały i odgadywały bałwankowe zagadki. Śpiewały zimowe piosenki i „ ulepiły” bałwana. Zimowe zabawy dostarczyły naszym milusińskim wiele radości i pozwoliły choć na chwilę zapomnieć o chorobie.


Opracowała:
Małgorzata Ziętara