Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2019/2020

powrót

Wigilijne spotkania w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym 2019

         W dniu 19 grudnia dla dzieci, przebywających na leczeniu na wszystkich oddziałach Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego, nauczyciele przygotowali wigilijne spotkania.
W nastrój świąteczny wprowadził uczestników uroczystości występ grupy wokalnej z MDKu nr 5 w Bydgoszczy, pod przewodnictwem p. Natalii Smoguleckiej. Młodzi artyści zaprezentowali kilka świątecznych utworów oraz zaprosili wszystkich, licznie zebranych w sali malinowej szpitala, do wspólnego kolędowania.
Następnie dzieci na oddziałach w obecności rodziców, personelu medycznego i nauczycieli zasiadły przy pięknie udekorowanych stołach, na których nie zabrakło owoców i słodkości. Podczas dzielenia się opłatkiem wypowiadane życzenia dotyczyły przede wszystkim zdrowia i szybkiego powrotu do domów.
Dzięki naszym przyjaciołom z firmy Atos, do których w tym roku przyłączyła się również firma T-Mobile z Gdańska, na oddziały szpitalne przyszedł Św. Mikołaj z pięknymi prezentami. Uśmiech zagościł na wszystkich twarzach. Bardzo dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu tych spotkań i zakupieniu świątecznych upominków dla 160 dzieci.