Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2019/2020

Wigilia w klinice Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii 2019

W świątecznym nastroju 17 grudnia odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne dla dzieci przebywających w Szpitalu Uniwersyteckim Nr 1. W udekorowanej świątecznie świetlicy wraz z zaproszonymi gośćmi spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej atmosferze. Śpiewaliśmy kolędy przy wigilijnym stole wraz z grupą muzyczną z MDK nr 3 w Bydgoszczy oraz z Mała Formacją Chóralną pod kierownictwem Pani Izabeli Cywińskiej. Nasze spotkanie uświetnili również uczniowie przybywający na oddziale gastroenterologii odczytując wiersze związane z bożym narodzeniem. Po części artystycznej i ciepłych życzeniach dzielenia się opłatkiem przybył do naszej świetlicy św. Mikołaj, który rozdał dzieciom prezenty. Dzieci otrzymały paczki świąteczne, które zostały zebrane podczas zbiórki Biały Miś 5. Te miłe chwile nie tylko utrwaliły dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze pozwoliły choć na chwilę zapomnieć o szpitalnej rzeczywistości i nawiązać bliskie relacje rówieśnicze. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.
Opracowała: M. Modrzyńska