Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2019/2020

Wigilia na Oddziale Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy.

Wigilia na Oddziale Pediatrii, Hematologii i Onkologii SU nr 1 w Bydgoszczy.

Dnia 17 grudnia wszystkie dzieci, przebywające na Oddziale Pediatrii, Hematologii
i Onkologii przeżywały spotkanie wigilijne. Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, dlatego uczyniliśmy wszystko, aby mimo choroby i pobytu w szpitalu, dzieciom kojarzył się
z dobrymi przeżyciami i radością. Już od wielu lat przedświąteczne przygotowania są wpisane w życie naszego oddziału. Piękne i pomysłowe dekoracje oraz błyszczące choinki to elementy zdobiące szpitalne korytarze oraz świetlicę. Jak co roku staramy się by tuż przed świętami zgromadzić przy tradycyjnym stole całą społeczność oddziału. Również w to wtorkowe przedpołudnie dzieci i ich rodziny oraz personel medyczny i pedagogiczny, połączył wigilijny stół, biały opłatek i słodki poczęstunek.

Przy  blasku świątecznej choinki, zaczęły rozbrzmiewać słowa utworu pt.  „Jest taki dzień”. Był to krótki wstęp do błogosławieństwa opłatków, świątecznych życzeń przekazanych przez Profesora Mariusza Wysockiego, przedstawicieli dyrekcji szpitala i szkoły.  Następnie rozpoczęło się wspólne kolędowanie przy akompaniamencie gitary. Wybrzmiewały tradycyjne polskie kolędy i pastorałki, między innymi „Maleńka miłość”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Cicha noc”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Anioł pasterzom mówił” i inne.

Cieszymy się bardzo, że udało nam się stworzyć w szpitalu chociaż namiastkę tych wyjątkowych Świąt Bożego Narodzenia z ich magicznym klimatem, radością i przesłaniem miłości. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, dzięki którym wigilijny stół obfitował w dobra, a worek Świętego Mikołaja wypełniony był po brzegi prezentami.

Opracowanie: Bożena Gęborys