Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2019/2020

#SzkołaDoHymnu

Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie i nauczyciele Zespół Szkół nr 33 zaśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego. Jak wiele bydgoskich szkół, tak i nasza szkoła szpitalna przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.
Akcja odbyła się 8 listopada. Uczniowie, nauczyciele, a także pracownicy medyczni, którzy na wielu oddziałach szpitalnych dołączyli do akcji, zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” o godzinie 11.11. Na większości oddziałach akcję poprzedziły uroczystości szkolne. Dzięki tej inicjatywie wspólnie mogliśmy przeżywać Narodowe Święto Niepodległości oraz wyrazić szacunek wobec polskich symboli narodowych.