Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2019/2020

powrót

Święta w Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej

Tradycyjnie jak co roku i tym razem na oddziale Chirurgii Dziecięcej odbyły się imprezy mikołajkowe. Już w poniedziałek 02.12 2019r. przyjechał do nas z Krakowa zespół teatralny z przedstawieniem pt. „Niezwykłe przypadki niesfornej Agatki”. W świetlicy szkolnej zebrały się dzieci z oddziałów Chirurgii i Ortopedii, które z zainteresowaniem obejrzały historię przemiany Agatki za pośrednictwem św. Mikołaja. Św. Mikołaj pamiętał także o małych pacjentach obdarowując ich troskliwym słowem i prezentami.

Natomiast w środę 06.12.2019r. w dzień Mikołajek mieliśmy wielu gości, którzy pragnęli rozradować dzieci i sprawić, aby choć na chwilę zapomniały o przykrych przeżyciach związanych z chorobą i zabiegami. Szkoła szpitalna ZS33 zaprosiła Mikołaja oraz młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych, która wykonała znane kolędy, zapraszając do śpiewu wszystkich uczestników. Dzieci malowały gipsowe figurki - świąteczne ozdoby. Przybyli także przedstawiciele Ratowników. Na oddziale zrobiło się kolorowo i wesoło. Wszyscy goście obdarowali chore dzieci pięknymi prezentami wzbudzając uśmiech i wdzięczność.

Najważniejsze uroczystości odbyły się 16.12.2019r. Dzieci wraz z personelem medycznym i pedagogicznym spotkali się na Wigilii w świątecznie udekorowanej świetlicy. Wszyscy uczestnicy wysłuchali przeczytanej przez Kapelana szpitala Ewangelii oraz złożyli sobie życzenia dzieląc się opłatkiem. Zaproszeni goście – uczniowie Zespołu Szkół nr 31 wystąpili w przedstawieniu traktującym o Świętach Bożego Narodzenia, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Dzieci zostały obdarowane pięknymi maskotkami oraz prezentami. Uczestnicy uroczystości przy wigilijnym stole ze słodkościami śpiewali kolędy.