Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2019/2020

Spotkanie z pszczelarzem w KPH i O SU nr 1

Dnia 23.10.2019 w świetlicy KPH i O SU nr 1 mieliśmy okazję gościć pszczelarza - pana Piotra Wasilewskiego. Nasz gość w niezwykle ciekawy sposób przedstawił dzieciom życie tych pracowitych owadów. Mali uczestniczy spotkania dowiedzieli się jak ważna jest rola pszczół w ekosystemie oraz poznali tajemnice odpowiedzialnej pracy pszczelarza. Dzieci nie tylko nauczyły się jak odróżnić pszczołę od osy, ale również zdobyły wiele cennych informacji o życiu tych pożytecznych owadów. Dowiedziały się, czym żywią się pszczoły, jak spędzają zimę w ulu oraz w jaki sposób produkują zdrowy i smaczny miód. Zgłębili wiedzę na temat właściwości zdrowotnych miodu i innych produktów pszczelich. Mali pacjenci zobaczyli model ula, plastry miodu, wosk pszczeli oraz pyłek . Uczniowie chętnie przymierzali kapelusz pszczelarza i z zainteresowaniem oglądali przypory niezbędne w jego pracy , takie jak podkurzacz i ramka. Na koniec spotkania dzieci otrzymały drobne upominki i kolorowanki. Dzięki radosnej atmosferze spotkania dzieci mogły choć na chwilę zapomnieć o trudach związanych z hospitalizacją .
Serdecznie dziękujemy panu Piotrowi za przyjęcie zaproszenie i życzymy sukcesów w realizacji pszczelarskiej pasji.
Opracowała : Małgorzata Ziętara