Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2019/2020

Spotkanie z kustoszem muzeum Kanału Bydgoskiego w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym

Dnia 16 października 2019 roku w ramach projektu edukacyjnego „Jesienny spacer po Bydgoszczy” odbyła się historyczna lekcja o Kanale Bydgoskim. W czasie spotkania z Panem Tomaszem Izajaszem – kustoszem Muzeum Kanału Bydgoskiego, młodzież i dzieci przebywające na Oddziale Neurologii Dziecięcej oraz na Oddziale Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Reumatologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy, zapoznane zostały z historią, funkcją dawną i obecną kanału. Pan Tomasz chętnie odpowiadał na zadawane przez dzieci pytania. Opowiadanie niezwykłego gościa zilustrowane zostało ciekawą prezentacją multimedialną. Elementem wyżej wspomnianego projektu edukacyjnego jest konkurs plastyczny ukazujący jesienne oblicze Bydgoszczy widziane oczami małego pacjenta bydgoskich szpitali. Zgromadzone prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Muzeum Kanału Bydgoskiego.
Za mile spędzony czas i przekazaną wiedzę na temat zabytku naszego województwa serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy:
Maria Górska