Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2019/2020

powrót

Spotkanie z gośćmi z Centrum Edukacji Technicznej i Zabaw ROBOproject

„Życie jest jak klocki lego. Z pozoru wydają sie łatwe do ułożenia, a w rzeczywistości nie każdy umie sobie z nimi poradzić…”
Dnia 26.09.2019 mieliśmy okazję gościć na oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym panów z ROBOproject, którzy przybliżyli dzieciom swoją pracę. Pan Michał i Czarek opowiedzieli dzieciom na czym polega projektowanie, budowanie i programowanie robotów z klocków lego. Zajęcia, które prowadzą na co dzień cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród najmłodszych. Prezentowane przez panów formy zajęć pozwalają przenieść dzieci w magiczny świat nauki. Zaproszeni gości prowadzą dla dzieci warsztaty, półkolonie, robotykę, urodziny a także szkolenia dla nauczycieli.
Praca w ROBOproject jak to określił jeden z panów to „świetna zabawa” czego życzy każdemu pacjentowi aby mógł w przyszłości łączyć właśnie dobrą zabawę, pasję z wymarzoną pracą.
Drugim zamiłowaniem, a zarazem pracą panów, jest improwizacja teatralna. Jedna z naczelnych zasad improwizacji to wspólne tworzenie przedstawienia. Aktorzy nie wiedzą, dokąd zmierzają, nie wiedzą tego też widzowie. Pewne jest, że cały czas będą zaskakiwani, ale też, że będzie zabawa- druga z idei. Innymi zasadami, które były podkreślone podczas spotkania to kreatywność, akceptacja oraz słuchanie, jakże potrzebne umiejętności w życiu codziennym. Dzieci miały okazję wziąć udział w grach impro takich jak: dwugłowy profesor czy tworzenie opowieści, dzięki którym przekonały się jak ważna jest umiejętność słuchania, kreatywności a zarazem współpracy w grupie. Dzięki spotkaniu nasi mali i duzi pacjenci z oddziałów Kardiologii, Chirurgii, Laryngologii, Endokrynologii oraz Neurologii mogli choć na chwilę zapomnieć o rzeczywistości szpitalnej śmiejąc się i bawiąc, a także dowiadując się czym jest teatr improwizacyjny i ROBOproject podczas spotkania.
Opracowała: Marta Modrzyńska