Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2019/2020

Rocznica powrotu Bydgoszczy do Macierzy

20 stycznia 2020 roku obchodziliśmy w Klinice Psychiatrii uroczystości związane z rocznicą powrotu Bydgoszczy do Macierzy. Nasze okolicznościowe spotkanie przebiegało w formie turnieju. Podzieliliśmy się na trzy grupy i rywalizowaliśmy ze sobą w różnego rodzaju rozgrywkach. Na początku wysłuchaliśmy bydgoskiego hymnu, który jest odgrywany od 1946 roku z wieży kościoła Klarysek. Następnie oglądaliśmy prezentację nt. historii naszego miasta od założenia do dnia dzisiejszego. Ci, którzy uważnie słuchali pani Kasi prezentującej historię Bydgoszczy, mogli bardzo szybko odpowiedzieć na zadawane przez nią pytania. Punktami w naszej rywalizacji były przepyszne czekoladowe cukierki, więc walczyliśmy bardzo ofiarnie. Następną konkurencją było jak najszybsze ułożenie puzzli przedstawiających widoki z Bydgoszczy. Rozwiązywaliśmy również różne łamigłówki, krzyżówki i rebusy na temat naszego miasta. Kolejnym zadaniem, z którym musieliśmy się zmierzyć było przedstawienie wylosowanej przez drużynę legendy bydgoskiej, w taki sposób, aby pozostałe grupy odgadły jej tytuł. Na zakończenie naszego spotkania układaliśmy życzenia dla naszego miasta. Okazało się, że mamy bardzo ciekawe pomysły. Jedni życzyli Bydgoszczy tysiąca lat w zdrowiu i pomyślności, a inni wychwalali nasze miasto i składali mu życzenia, tworząc zabawne rymowanki. Po tak zaciętej rywalizacji, oprócz słodkości, otrzymaliśmy również dyplomy przyjaciela Bydgoszczy. Był to dzień pełen wrażeń, oprócz milej i sympatycznej zabawy wynieśliśmy z tego spotkania wiele cennych wiadomości na temat naszego miasta, jego historii, położenia, przyrody oraz zabytków.

Opracowała:
Alicja Stefanik