Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2019/2020

powrót

Poznajemy zawód weterynarza.

        W lutym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach z lekarzem weterynarii – panią Lidią Kwiatkowską z Przychodni Weterynaryjnej „Aura” w Łochowie. Zaproszony gość odwiedził dwa szpitale: Wojewódzki Szpital Dziecięcy oraz Szpital Uniwersytecki nr 1.
Spotkania odbywały się w ramach doradztwa zawodowego, przygotowującego naszych uczniów do samodzielnego podejmowania decyzji dotyczących wyboru przyszłej pracy i kariery edukacyjnej.
        Pani weterynarz podzieliła się swoją wiedzą na temat pielęgnacji zwierząt, ich fizjologicznych zachowań, chorób, praw. Uświadomiła nam, że zwierzęta to istoty zdolne do odczuwania cierpienia, wymagające opieki i odpowiedzialnego postępowania ze strony ich opiekunów. Krótki film o działalności przychodni „Aura” pokazał nam różnorodność zawodów pracujących tam osób. Ogromne wrażenie zrobiły na uczniach zdjęcia rentgenowskie psich łapek po rekonstrukcji więzadeł, a także szkła kontaktowe i okulary przeciwsłoneczne dedykowane specjalnie psom i kotom. Miłośnicy czworonogów aktywnie rywalizowali w quizie odgadując rasy psów i kotów, zasypywali gościa ciekawymi i ważnymi pytaniami dotyczącymi jaj pacjentów
i opowiadli o swoich pupilach. Pani weterynarz przypomniała także o konieczności szczepień zwierząt, obowiązkowym przestrzeganiu higieny po każdej zabawie oraz o zachowaniu bezpieczeństwa w bezpośrednich kontaktach z nimi.
       Wszystkie spotkania przebiegały w miłej i radosnej atmosferze. Pani Lidia życzyła uczstnikom, by tak pokierowali swoimi przyszłymi wyborami zawodowymi, by mogli tak jak ona połaczyć wykonywaną pracę ze swoją pasją i zainteresowaniami.
       Serdecznie dziękujemy za pouczajęce spotkanie i dostarczenie uczniom Zespołu Szkół nr 33 wielu pozytywnych emocji.

Tekst i zdjęcia: Ilona Jeziorkowska