Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2019/2020

Podsumowanie akcji zbiórki “Biały Miś 5”

To już piąty raz kiedy Zespół Szkół nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy jest inicjatorem akcji „Biały Miś”. W tym roku została przeprowadzona w dniach 01.10.2019 – 01.12.2019.
Celem tegorocznej akcji była zbiórka nowych zabawek, maskotek, książeczek, gier dydaktycznych i artykułów szkolnych na prezenty z okazji Mikołajek i Wigilii dla naszych uczniów przebywających na leczeniu na oddziałach dziecięcych bydgoskich szpitali.
Nasze przedsięwzięcie wsparły placówki oświatowe, instytucje publiczne, osoby prywatne – niektóre z nich pragną pozostać anonimowe. Serdecznie podziękowania kierujemy do przedszkoli, szkół i liceów:
- Przedszkole Niepubliczne „Ludzikowo”
- Przedszkole Niepubliczne „Smerfuś”
- Przedszkole Niepubliczne „Bajka”
- Przedszkole Niepubliczne Kacperkowy Światek
- Przedszkole nr 20 w Bydgoszczy
- Przedszkole nr 59 w Bydgoszczy
- Katolickie Przedszkole św. Jadwigi Królowej
- Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Osielsku
- Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Wylatowie
- Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Panigrodzu
- Szkoła Podstawowa nr 30
- Zespół Szkół im. M. Rejewskiego w Ostromecku
- I LO im. S. Wyspiańskiego w Szubinie

a także PESA Bydgoszcz

Dziękujemy również Stowarzyszeniu Centrum Animacji i Rozwoju Osobistego Żółty Beret, które wspomogło w tym roku naszą akcję przy zbiórce charytatywnej podczas spektakli improwizowanych organizowanych przez Blender – Bydgoskie Impro Układanki.
Jesteśmy wdzięczni, że dzięki życzliwości i hojności wszystkich darczyńców, dzieci przebywające w szpitalach będą mogły choć na chwilę zapomnieć o stresach związanych z hospitalizacją i wspominać z radością ten szczególny, świąteczny czas.

Dziękujemy wszystkim, którzy z wielkim zaangażowaniem i życzliwością wsparli naszą akcję. Mamy nadzieję na dalsze wspólne działania na rzecz dzieci, ponieważ wierzymy,że: „Im dajesz więcej, tym większym się stajesz. Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować. Bowiem dawać to nie znaczy tracić „ - Antoine de Saint-Exupéry

Organizatorzy akcji:
mgr Marta Modrzyńska, mgr Beata Kocoń, mgr Małgorzata Sakowska, mgr Beata Deptuła