Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2019/2020

Pluszowe misie zagościły na oddziale kardiologii WSD.

Miś Uszatek, Coralgol, Kubuś Puchatek, Miś Yogi, Misie Lubisie i inne misie… Wszyscy kochamy misie. Dzień Pluszowego Misia moglibyśmy obchodzić codziennie. Z tej też okazji dzieci z oddziałów neurologii, kardiologii i pneumonologii spotkały się by wspólnie świętować. Utworzone zespoły przybrały nazwy swoich ulubionych misiów. Wzięli aktywny udział w zabawach integracyjnych z wykorzystaniem Bum Bum Rurek. Wykorzystując prezentacje multimedialną przypomnieliśmy sobie historię Teddiego z 1902 roku.  Uczestnicy zaprezentowali swoją wiedzę o misiach rozwiązując różnego rodzaju zadania sprawnościowe i umysłowe. Nie mogło się także obyć bez pracy plastycznej, z misiem w tle. Wszyscy byli zaskoczeni zabawą wyturlaj misia, która doprowadziła do rysowania misia na woreczkach strunowych, a następnie malowania żelem i farbami. Emocji było przy tym co niemiara. Na zakończenie wszyscy zostali obdarowani pluszowymi misiami, które pozyskaliśmy dzięki pomocy i wsparciu Stowarzyszenia Żółty Beret. Radość dzieci to zawsze najlepsze podziękowanie, a nasi podopieczni byli bardzo ucieszeni z nowych przyjaciół.

opracowała; Beata Kocoń