Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2019/2020

powrót

NAUKA JEST FAJNA - warsztaty w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym

Dzięki uprzejmości pani dyrektor Doroty Karkut i przedstawicieli Fundacji UNUM oraz pracowników Unum Życie TUiR S.A. Oddział Bydgoszcz, pacjenci szpitala uczestniczyli w dwóch spotkaniach, podczas których promowane były treści prozdrowotne.
W szpitalu dobrze wiemy jak ważne jest zdrowie i dlatego nauczyciele naszej szkoły często poruszają te tematy w ramach działań edukacyjno – wychowawczych. Tym razem wspólnie z gośćmi z fundacji poszukiwaliśmy czynników wpływających pozytywnie na zdrowie każdego człowieka. Dzieci wykonywały różnymi technikami prace plastyczne, z których wypływały ważne przesłania promujące zdrowy tryb życia.
Dla tych, którzy nie brali udziału w warsztatach plastycznych goście przygotowali inne niespodzianki. Część uczestników układała podarowane przez fundację puzzle, inni zaś wsłuchiwali się w teksty popularnych bajek i baśni czytanych przez panią Dorotę, pana Michała i pana Karola.
Każdy kto przelał na papier swoją wiedzę, otrzymał w prezencie bon podarunkowy do sklepu EMPIK, by tam móc zakupić swoją wymarzoną książkę.
Równie atrakcyjny dla dzieci był piątek 25 października 2019 roku, kiedy to za sprawą Fundacji UNUM gościliśmy na oddziałach panie z firmy edukacyjnej NAUKA JEST FAJNA. Panie przyjechały do szpitala ze swoim mobilnym laboratorium i zachęciły uczniów do wzięcia udziału w dwóch eksperymentach naukowych. Barwne efekty tych działań przekonały wszystkich uczestników, że nauka jest naprawdę bardzo ciekawa i ekscytująca. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem samodzielnie wykonywały ćwiczenia doświadczając prawd naukowych.
Dziękujemy wszystkim gościom za zaangażowanie na rzecz chorych dzieci, upominki i sympatyczną atmosferę spotkań. Dzięki Wam szpitalne życie nabrało kolorów. Mamy nadzieję, że uśmiech dzieci jest najpiękniejszym podziękowaniem za Państwa życzliwość.

Opracowanie tekstu Maria Górska