Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2019/2020

Narodowe czytanie w szkole szpitalnej

Siódmego września 2019 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły pierwszy raz włączyli się do akcji Narodowego Czytania. Pomysłodawcy tych wydarzeń chcieli, by polska literatura narodowa zagościła w szeroko rozumianym życiu społecznym. Wcześniej czytano powieści, dramaty, a podczas tegorocznej odsłony akcji, Para Prezydencka zaproponowała polskie nowele.
Nauczyciele Zespołu Szkół nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej zorganizowali spotkania czytelnicze w dwóch szpitalach: w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 dla uczniów Kliniki Psychiatrii, Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii oraz Kliniki Pediatrii Alergologii i Gastroenterologii, a także w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym na Oddziale Neurologii.
Wydarzenie rozpoczęto od emisji specjalnego nagrania Pary Prezydenckiej, zachęcającej do udziału w tegorocznej akcji. Następnie krótko omówiono genezę i ideę Narodowego Czytania, a także zaprezentowano sylwetki autorów i wybrane teksyty utworów.
Wspólne czytanie w szpitalach spotkało się z zainteresowaniem uczniów, ich rodziców, rodzin, a także personelu medycznego, który często uczestniczy w przedsięwzięciach organizowanych przez naszą szkołę.
Czas spędzony z książką pod każdym względem jest bardzo wartościowy, to doskonały sposób na integrację, odreagowanie stresu i rozwijanie zainteresowań. To wszystko udało nam się osiągnąć podczas tegorocznego Narodowego Czytania.

Organizatorzy akcji Narodowego Czytania 2019:
Monika Fabrycka,
Katarzyna Lewandowska,
Milena Pawlak,
Joanna Grochowska,
Ilona Jeziorkowska.
Opracowanie tekstu i zdjęcia Ilona Jeziorkowska.