Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2019/2020

Najmłodsi obchodzą Święto Niepodległości w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym

W dniu 13 listopada 2019 roku na Oddziale Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Reumatologii odbyła się okolicznościowa impreza „11 listopada – Święto Niepodległości” dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Na podstawie prezentacji multimedialnej, najmłodsi pacjenci szpitala mieli okazję poznać krótką historię godła, flagi i hymnu państwowego. Dzieci chętnie dzieliły się swoją wiedzą na temat Święta Niepodległości, symboli narodowych oraz zasad ich poszanowania. Maluchy z wielkim zaciekawieniem obejrzały teatrzyk sylwetowy w wykonaniu nauczycieli, który przybliżył im tematykę patriotyzmu oraz niepodległości. Dowiedziały się m.in. czym były rozbiory Polski, w jakich okolicznościach powstał nasz hymn. Wysłuchano wiersz Marcina Brykczyńskiego pt. „11 listopada” oraz utwór Czesława Janczarskiego pt. „Barwy ojczyste”. Z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości najmłodsi uczniowie szkoły zaśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego. Uczestnikom spotkania wiele radości sprawiło rozwiązywanie zadania „Polak Mały” z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Ćwiczenie to polegało na uzupełnieniu brakujących słów w tekście „Mazurka Dąbrowskiego” poprzez prawidłowy wybór, przesunięcie i umieszczenie we właściwym miejscu jednego z proponowanych wyrazów lub ilustracji.
Na spotkaniu nie zabrakło działalności plastyczno-konstrukcyjnej. Dzieci wykonały obrazek ukazujący biało-czerwonego ptaszka na tle nutowego zapisu „Mazurka Dąbrowskiego”.
Organizatorzy: Dorota Chmiel, Beata Deptuła, Milena Pawlak, Danuta Sarnowska