Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2019/2020

powrót

MotoMikołaje w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym i w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 - 2019

Jak co roku o tej porze Mikołajów gromada przybywa. Przez cały rok zabiegają by do dzieci przybyć z workami pełnymi prezentów. W tym roku MotoMikołaje przybyli nieco wcześniej, bo 1 grudnia, co bardzo ucieszyło naszych podopiecznych. Czekali już od rana wypatrując i nasłuchując warkotu motorów. A kiedy się pojawili radość była wielka. Jak zwykle poprzebierani z żywymi maskotkami Minionków, Mikiego i Minie, Lwa i Ciasteczka. Zdjęcia z nimi to była dodatkowa atrakcja dla najmłodszych.
MotoMikołaje odwiedzili wszystkie dzieci na 8 oddziałach w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym, a także dzieci w Szpitalu Uniwersyteckim. Obdarowali prezentami nie tylko małych pacjentów, ale także szkołę grami i pomocami dydaktycznymi, jak również szpital sprzętem medycznym.

Wspaniale mieć takich przyjaciół, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Dziękujemy w imieniu dzieci, których przedstawicielka napisała nawet wiersz dla MotoMikołajów. Został on przeczytany na początku odwiedzin W Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym. Natomiast w Klinice Onkologii dzieci z nauczycielami ułożyły tekst piosenki, którą dedykowali przybyłym gościom.
Uśmiech dziecka to wspaniała nagroda dla wszystkich o wrażliwych sercach. Życzymy wspaniałym MotoMikołajom dużo dziecięcych uśmiechów i przyjemnych Świąt.