Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2019/2020

powrót

Mistrzyni polski w taekwondo w klinice psychiatrii stacjonarnej.

„Jak trenujesz, tak będziesz walczyć”
                                     Bruce Lee

W dniu 14 stycznia 2020 roku w Klinice Psychiatrii stacjonarnej uczniowie klas IV-VIII, a także Liceum mieli okazję poznać szesnastokrotną Mistrzynię Polski w Taekwondo- Darię Ćwiklińską- Fabrycką, która z niezwykłym zaangażowaniem prezentowała swój dotychczasowy dorobek zawodowy oraz dzieliła się z nami swoją pasją.
Daria swoją sportową karierę zaczęła w wieku 3 lat, natomiast, gdy skończyła 5 lat wzięła udział w swoich pierwszych zawodach sportowych dla dzieci. Egzamin na czarny pas zdała w wieku 8 lat.
Od 2007 roku Daria uczestniczy w zawodach krajowych, gdzie zdobyła, a następnie 15 razy obroniła tytuł Mistrzyni Polski. Brała także udział w Mistrzostwach Europy i Świata oraz w kwalifikacji do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Medale, które zdobywała podczas zawodów były zwieńczeniem jej ciężkiej pracy.
W roku 2015 wraz z członkami swojej sportowej drużyny Daria wystąpiła w programie „Mam talent”, dostając się tym samym do półfinału.
Uczniowie z niezwykłym skupieniem i podziwem słuchali Darii, oglądali jej medale, zadawali szereg pytań. Największą popularnością cieszył się szpagat w wykonaniu Darii, który nagrodzony został gromkimi brawami.
Życzymy Darii wielu sukcesów na arenie międzynarodowej i krajowej. Spotkanie niewątpliwie zostanie na długo w naszej pamięci.

 

opracowała: Monika Fabrycka