Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2019/2020

powrót

Mikołajki z Bursą nr 1 już dwudziesty raz

„Jeśli jakaś dłoń ma swoje miejsce w drugiej dłoni, to właśnie jest przyjaźń”. Naszymi przyjaciółmi od dwudziestu lat są dyrekcja, nauczyciele i wychowankowie Bursy nr 1 w Bydgoszczy. Zawsze w okresie przedświątecznym odwiedzają pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego i obdarowują ich ogromną ilością uśmiechu, optymizmu, radości i upominków. Tak też było 10 grudnia 2019 roku. Już od wczesnych godzin porannych dzieci czekały na wizytę Świętego Mikołaja. Spotkanie rozpoczął pan Tomek Kamiński, który wspólnie z synem Janem Pawłem zaśpiewał i zagrał kilka pieśni oraz pastorałek, wprowadzając publiczność w cudowny, świąteczny klimat. Zanim na piąte piętro, dotarł długo oczekiwany gość w czerwonym kubraczku, wszystkim zebranym czas umilali wolontariusze bursy, którzy wspólnie z muzykiem panem Markiem Michałowskim, w ramach projektu „Anioły do mnie wysyłaj” przygotowali dla pacjentów szpitala inscenizację pt. „Mikołajkowe radości”. Było bardzo miło i wesoło, a świątecznego uroku dodawały słodkie wypieki przygotowane przez uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Bydgoszczy.
Pyszne biesiadowanie i radosne śpiewanie ustało gdy do sali wszedł Mikołaj w asyście swoich pomocników. Nikt oczywiście nie oczekiwał żadnych prezentów, ale jak to Mikołaj zawsze coś przyniesie, a dzieci w szpitalu są baaaaardzo grzeczne i trzeba było im jakoś zrekompensować trudy związane z pobytem w tym miejscu. Wszyscy pacjenci zostali obdarowani upominkami, słodyczami i dlatego serdecznie dziękujemy ludziom dobrej woli, którzy włączyli się do akcji i pomagali w tym ogromnym przedsięwzięciu.
Szczególne słowa podziękowania kierujemy do pani Marii Konarzewskiej dyrektor bursy, która od lat wspiera całą ekipę wolontariuszy oraz pani Joanny Rusin fantastycznej koordynatorki tego wspaniałego „zamieszania”.

Opracowanie tekstu Maria Górska