Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2019/2020

Dzień Pluszowego Misia na Oddziale Onkologii

Dzień Pluszowego Misia co roku obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Dziś pluszowy miś to kultowa postać znana na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka.

21 listopada w Klinice Pediatrii Onkologii i Hematologii upamiętniliśmy ten dzień bawiąc się wraz z zaproszonymi gośćmi - uczniami Branżowej Szkoły Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy. Nasi goście przebrani w stroje z bajek  przygotowali dla dzieci szereg zabaw internując wszystkich uczestników spotkania.  Radość i pozytywne emocje towarzyszyły wszystkim uczestnikom. Nasi podopieczni dostali również prezenty w postaci własnoręcznie upieczonych przez uczniów Szkoły Rzemiosła pierniczków  oraz  zestaw gier planszowych.  Dzięki radosnej atmosferze spotkania dzieci mogły choć na chwilę zapomnieć o trudach związanych z hospitalizacją.

Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce Wice oraz uczniom Branżowej Szkoły I Stopnia Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy  za przyjęcie zaproszenia i wspólne świętowanie Dnia Pluszowego Misia.

Opracowanie Bożena Gęborys