Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2019/2020

powrót

Dzień Pluszowego Misia na oddziale neurologii

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny Pluszowego Misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Oczywiście, że nie!
22 listopada 2019 roku mali pacjenci Oddziału Neurologii i Rehabilitacji Dziennej WSD uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Podczas spotkania dzieci chętnie opowiadały o swoich misiach, ulubionych maskotkach, które można przytulić, i którym można powierzyć swoje sekrety. Dzieci poznały historię Pluszowego Misia, obejrzały prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach dziecięcych bajek. Chętnie odgadywały i rozwiązywały misiowe zagadki i łamigłówki. Mali pacjenci wykonali również misiowe maski i zaprojektowali urodzinowy tort dla misia. Wyrecytowali wiersz o tym jaki jest miś i złożyli misiowi życzenia. Wszystkim dopisywał dobry humor, na buziach uczestników spotkania gościł uśmiech. Radosna atmosfera spotkania pozwoliła dzieciom choć na chwilę zapomnieć o trudach związanych z pobytem w szpitalu. Mamy nadzieję, że to misiowe przyjęcie pozostanie w dziecięcych wspomnieniach na długi czas. Wierzymy, że dzieci zrozumiały jak ważne w życiu małego człowieka są takie wartości jak bezpieczne dzieciństwo, przyjaźń i miłość.
Organizatorzy:
Joanna Michalak, Milena Pawlak i Małgorzata Ziętara