Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2019/2020

powrót

Dzień Bezpiecznego Internetu w Klinice Psychiatrii Dziennej

            Dziś, tj. 11 lutego 2020, uczniowie Kliniki Psychiatrii Dziennej obchodzili Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Dzień ten obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od roku 2004, początkowo tylko w Europie, od kilku lat na całym świecie. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.
           Uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się do akcji. Wzięli udział w pogadance nt. zasobów Internetu, jego korzyści oraz zagrożeń. Dyskutowali na temat właściwego zachowania się w sieci, obejrzeli krótkie filmiki na ten temat. Następnie stworzyli wspólnie dekalog pt. „Bądź bezpieczny w sieci”. Podsumowaniem przedsięwzięcia było stworzenie przez uczniów scenek w programie SCRATCH nt. bezpiecznego korzystania Internetu.
            Dzięki obchodom DBI uczniowie dostrzegli, że należy dbać o cyfrowe bezpieczeństwo oraz wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zachowań w Internecie.

 

Katarzyna Niedzwiec