Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2019/2020

Dzień atrakcji w KPH I O

Grudzień to miesiąc wyjątkowy, miesiąc oczekiwania, niespodzianek i radości. 4 grudnia 2019 roku, dzieci przebywające na leczeniu w KPH i O SU nr 1 w Bydgoszczy uczestniczyły w Mikołajkowym Koncercie Kolęd. Już po raz kolejny na naszej świetlicowej scenie wystąpił zespół „Dwa do Trzeciej „. Tym razem dzieci i ich rodzice wysłuchali wiele pięknych kolęd w wyjątkowej aranżacji. Dzięki wspólnemu kolędowaniu i atmosferze pełnej radości dzieci niewątpliwie wkroczyły w czas oczekiwania . Aby jeszcze bardziej poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia nasi podopieczni uczestniczyli w świątecznym warsztacie „ Las w słoiku”. Nasz gość - Pani Paulina Ćwik w ciekawy sposób zachęciła dzieci i pokazała, w jaki sposób można wyczarować odrobinę lasu w naszej świetlicy. Uczniowie samodzielnie zaprojektowali i wykonali swój osobisty i wyjątkowy las zamknięty w szkle, który następnie zabrali do sal i postawili na swoich stoliczkach. Własnoręcznie wykonany las w słoiku to element świątecznego wystroju lub pomysł na upominek dla najbliższych. Decyzję pozostawiliśmy naszym milusińskim. Taki warsztat to dla dzieci nie tylko niezwykła lekcja przyrody, ale także pomysł na kreatywne spędzenie czasu i integrację grupy. Takie spotkania mają dla naszych podopiecznych ogromną wartość terapeutyczną, pozwalają im bowiem zapomnieć o trudach związanych z hospitalizacją. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za wspólnie spędzony czas i radosną atmosferę spotkania.
Opracowała: Małgorzata Ziętara