Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2019/2020

powrót

Spotkanie z Kamilem Bednarkiem i jego drużyną z programu Voic of Poland w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 - 28.10.2019

Państwo Joanna i Krzysztof Toczko ze Stowarzyszenia Żółty Beret zorganizowali kolejną niespodziankę dla młodych pacjentów onkologii i zaprosili na koncert jednego z czołowych wokalistów młodego pokolenia Kamila Bednarka wraz z artystami, którzy są w jego drużynie w popularnym programie Voic of Poland. Niezwykle barwna i energetyczna grupa młodych ludzi powitała żywiołowo dzieci i młodzież zebraną w świetlicy oraz rodziców, personel medyczny i pedagogiczny. A potem popłynęły piękne dźwięki piosenek w wykonaniu wokalistów obdarzonych niesamowitymi głosami i zdolnościami wokalnymi. Ostatnim wykonawcą był nasz główny gość – Kamil Bednarek. Koncert był wielkim przeżyciem dla młodych pacjentów onkologii i ich rodziców, ale nie mniejszym były życzenia, autografy, wspólne zdjęcia i rozmowy. Niezapomniane urodziny przeżył również nasz 9 letni pacjent – Tycjan K. Prezent urodzinowy wręczył mu sam Kamil Bednarek i zainicjował zwyczajowe „sto lat”, które jubilatowi zaśpiewali wszyscy zebrani. Jak podkreślali zgodnie uczestnicy koncertu, do jego zorganizowania przyczynił się najbardziej bydgoszczanin, niezwykle uprzejmy i utalentowany człowiek – Mikołaj Macioszczyk. Mówił o tym, że od dawna myślał o zorganizowaniu koncertu dla chorych dzieci, a udział w programie i włączenie go do drużyny Kamila Bednarka, dało mu taką możliwość. Śpiewająca drużyna Kamila Bednarka podarowała pacjentom  obraz ze swoimi zdjęciami i autografami, życząc im wielu sił i wytrwałości w pokonywaniu trudów choroby i dążeniu do zdrowia. Okazało się, że mają nie tylko piękne twarze i głosy, ale przede wszystkim piękne dusze pełne wrażliwości i miłości. Oczywiście goście nie odeszli z pustymi rękami. Podziękowania skierował do nich Krzysztof Toczko w imieniu Stowarzyszenia Żółty Beret, wicedyrektor Zespołu Szkół nr 33 Alicja Cierżnicka  w imieniu  uczniów naszej szkoły, dyrekcji oraz nauczycieli. Bardzo wzruszające podziękowania skierowała do wokalistów nasza koleżanka Jolanta Sękowska, która opowiedziała, jak ogromnym przeżyciem dla pacjentów onkologicznych i ich rodziców, którzy często tygodniami przebywają w pełnej izolacji, jest możliwość uczestniczenia w tak pięknym koncercie. Oby takich chwil było jak najwięcej! Dziękujemy!