Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

powrót

Z wizytą w schronisku dla zwierząt

Nasi uczniowie, pomimo własnych problemów zdrowotnych, okazali się bardzo wrażliwi na los zwierząt porzuconych, często skrzywdzonych przez człowieka. Już w trakcie pierwszych tygodni zajęć w Klinice Psychiatrii Oddziału Dziennego w tym roku szkolnym młodzież postanowiła czynnie włączyć się w pomoc zwierzakom. Wyszła z inicjatywą i ogłosiła akcję mającą na celu zebranie karmy dla zwierząt, zabawek, koców, ręczników i żwirku.

W październiku cała grupa, wraz z nauczycielami i pracownikami oddziału, udała się do schroniska, by przekazać naprawdę pokaźną ilość zebranych rzeczy. Na miejscu przywitała nas pani weterynarz opiekująca się zwierzętami. Pracownicy schroniska opowiedzieli o idei, możliwościach i sposobach pomocy oraz adopcji zwierząt. Uczniowie mieli okazje zobaczyć zwierzęta przyjęte do schroniska, leczone, poddawane procesom socjalizacji, przygotowywane do adopcji. Bardzo przeżyli spotkania z często smutnymi, nieufnymi wobec ludzi psami. Za serca chwyciły ich koty przygotowywane do adopcji, z ich opiekunem mogli wejść do dużej woliery, obserwować, głaskać czy choćby spojrzeć w oczy. Może właśnie dzięki temu, że na co dzień we własnym życiu stykają się z wieloma trudnościami, rozumiały smutek, nadzieję i tęsknotę za normalnym, dobrym życiem, które większość zwierzaków w najróżniejszy sposób wyrażała. Młodzież postanowiła, że akcja ta nie będzie jednorazową, w dalszym ciągu będą pamiętać o potrzebach zwierząt w schronisku i zbierać konieczne artykuły.

Opracowanie: Pedagog ZS nr 33 Anna Widerkiewicz