Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

Wigilijne spotkanie na Gastroenterologii

„Zawsze, ilekroć się uśmiechasz do swojego brata i wyciągasz do niego rękę, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie…”. To właśnie w tym pięknym czasie wigilijnych spotkań mieliśmy okazję dnia 19.12.2018 roku spotkać się wszyscy w atmosferze życzliwości i ciepła w Klinice Alergologii, Pediatrii i Gastroenterologii na opłatkowym spotkaniu.
     Wigilia rozpoczęła się modlitwą i błogosławieństwem, którego udzielił wszystkim Ks. Dariusz. Podczas łamania się opłatkiem dzieci miały okazję podzielić się z innymi życzeniami i dobrym słowem. Gościliśmy młodzież z VIII L.O oraz Towarzystwa Salezjańskiego, którzy swoim śpiewem i grą uświetnili spotkanie wigilijne. Nie obyło się również bez prezentów, które wszystkim dzieciom rozdał gwiazdor. Paczki wszyscy uczniowie otrzymali dzięki akcji „Biały Miś 4” podczas, której były zbierane upominki dla dzieci i młodzieży. Nasze spotkanie zakończyło się wspólnymi zabawami z wolontariuszami z 4don4lord oraz GPS.
     Dziękujemy wszystkim, którzy chcieli przyłączyć się i podzielić swoim talentem z chorymi pacjentami przebywającymi na leczeniu w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1. Dzięki temu dzieci mogły choć na chwilę zapomnieć o chorobie i pobycie w szpitalu.

Opracowała: Marta Modrzyńska