Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

Uroczystość Dnia Dziecka na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Uniwersyteckim im. A. Jurasza w Bydgoszczy w dniu 4 czerwca 2019 roku.

Uroczystość Dnia Dziecka

na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży

4 czerwca 2019 roku na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci

i Młodzieży uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Uczniowie szkoły szpitalnej z oddziałów: chirurgii, ortopedii i okulistyki uczestniczyli w tym dniu

w  konkursach i zabawach zręcznościowych, zajęciach plastycznych przygotowanych przez nauczycielki szkoły szpitalnej. Nasi milusińscy wykonali szklane lampiony i zdobiły butelki techniką decoupage. Sporo przyjemności i emocji  wywołała zabawa  „ Zgadnij co to?”, w której dzieci rozpoznawały ukryte przedmioty po kształcie i zapachu oraz rysowanie własnego portretu z zawiązanymi oczami. Rozpoznawanie bohaterów bajek po rekwizytach, ilustracjach, fragmentach tekstów utworów literackich oraz zagadki nie sprawiły dzieciom żadnych trudności. Uczniowie wykonali również smoki z papieru i dowiedzieli się jakie smoki żyją na świecie. Chociaż dzień był upalny to zarówno przed południem, jak i po obiedzie dzieci brały udział w licznych zabawach integracyjnych jak: ,,Moje imię”, ,,Miłe słówka” oraz zręcznościowych: ,,Łowienie rybek” czy „Wyścigi biedronek”. Nie zabrakło zabaw z muzyką: ,, Głowa, ramiona’’, ,,Idzie Zuch”, „ Czy znasz wszystkie części ciała”, „Indianie”, przy których dzieci znakomicie spędziły czas. Jak zawsze moc radości i uśmiechu na twarzach dzieci wywołały paczki ufundowane przez sponsorów szpitala i nauczycieli szkoły szpitalnej .

Opracowanie: Anna Wodzińska

Bożena Wysińska