Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

Spotkanie z Sarmatą w Klinice Psychiatrii

Dnia 15.02.2019 uczniowie Szkoły Szpitalnej mieli okazję przenieść się do innej epoki historycznej, a to za sprawą Pana Krzysztofa Kozłowskiego -założyciela grupy rekonstrukcyjnej Sarmackie Dziedzictwo. Pan Krzysztof wraz z członkami grupy pokazali tradycyjne sarmackie stroje, jakie noszono w tamtych czasach, przedstawili rodzaje broni, opowiadali o tradycjach i zwyczajach, jakie wówczas panowały.

Oprócz ważnych faktów historycznych były również anegdoty na temat zabawek, jakimi bawiły się dzieci, czy ciekawostki o okularach i męskiej biżuterii.
Była to dla naszych uczniów bardzo pouczająca lekcja historii, która pozwoliła spojrzeć w przeszłość naszego kraju z dumą i satysfakcją, przedstawiona w nietypowy sposób.

Organizator : Aleksandra Matuszak