Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

powrót

Spotkanie z poetką Panią Ireną Lipińską w Klinice Pediatrii Onkologii i Hematologii

6 marca 2019 r w Klinice Pediatrii Onkologii i Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego
nr 1 odbyło się spotkanie z bydgoską autorką książek i poetką – Panią Ireną Lipińską. Pisarka bardzo chętnie przyjęła zaproszenie do naszej szkoły. Mottem spotkania było hasło „Książka moim przyjacielem”. Głównym celem zajęć stała się promocja czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły. Pani Irena w przystępny dla dzieci i młodzieży sposób przedstawiła swoją twórczość. Opowiedziała o swojej życiowej przygodzie z pisaniem oraz przedstawiła napisane przez siebie książki „Boso dotknę życia” oraz „Domem moim jesteś”. Uczniowie w skupieniu słuchali wszystkich opowieści oraz czytanych przez gościa wierszy. Następnie odgadywali zadatki i rebusy tematyczne związane z postaciami z bajek. Kolejnym elementem zajęć było samodzielne wykonanie zakładki do książki. Spotkaniu z poezją towarzyszyła pokonkursowa wystawa prac uczniów pt. „Mój przyjaciel z książki”.
Bardzo dziękujemy Pani Irenie Lipińskiej za spotkanie z uczniami naszej szkoły. Poprzez kontakt z poezją oraz udział w różnych zabawach uczniowie mogli choć
na chwilę zapomnieć o rzeczywistości szpitalnej.

Organizatorzy spotkania
Małgorzata Ziętara
Bożena Gęborys