Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

Spotkanie z Panem Rafałem Łukaszykiem – reprezentantem CWZS Zawisza w strzelectwie sportowym w KPH i O SU nr 1

29 maja 2019 roku w KPH i O SU nr 1 odbyło się spotkanie z Panem Rafałem Łukaszykiem, wielokrotnym medalistą w strzelectwie sportowym, zawodnikiem CWZS. Spotkaniu przyświecało motto: „ Sport dla zdrowia to podstawa a dla nas dobra zabawa”. Dzieci dowiedziały jak zaczęła się sportowa przygoda naszego gościa, zgłębiły tajniki strzelectwa sportowego oraz zrozumiały jaki trud i wysiłek wkłada w codzienne treningi i przygotowania każdy zawodnik tej dyscypliny sportowej. Podczas rozmowy z Panem Rafałem dzieci mogły podzielić się swoimi pasjami i opowiedzieć o swoich zainteresowaniach. W trakcie praktycznej części spotkania oprócz pokazu broni, dzieci miały możliwość strzelania z karabinu pneumatycznego. Sportowym emocjom nie było końca, dzieci bardzo chętnie celowały do tarczy pod czujnym okiem Pana Rafała. Następnie uczniowie mieli okazję porozmawiania z Panem Zygmuntem Czaja, pracownikiem strzelnicy sportowej CWZS Zawisza, na temat jego pracy. Dzieci dowiedziały się jakie predyspozycje powinien posiadać pracownik strzelnicy, zrozumieli również, że jest zawód bardzo ciekawy, trudny i wymagający dużej odpowiedzialności i dyscypliny. Dzięki temu spotkaniu uczniowie uświadomili sobie, jak ważna jest aktywność ruchowa w codziennym życiu oraz jakie korzyści płyną z uprawiania sportu. Dzieci zrozumiały także znaczenie wykonywanej pracy przez ludzi różnych profesji. Wspólna zabawa wpłynęła na integrację grupy oraz dostarczyła naszym podopiecznym wielu radosnych wrażeń.
Opracowała: Małgorzata Ziętara