Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

Poznaj mój zawód – Spotkanie z Instruktorką Fitness i JUMPit na oddziale neurologii WSD

Promowanie aktywnego i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży stwarza szerokie możliwości do pracy dla Instruktora fitness. Osoba taka zajmuje się prowadzeniem zajęć indywidualnych i grupowych w pomieszczeniach zamkniętych (na sali zajęciowej oraz w siłowni) a także w plenerze. Z taką właśnie panią instruktor Darią Kalembą miały okazje spotkać się dzieci dnia 30.01.2019 na oddziałach Neurologii w WSD oraz w Klinice Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1.
Pani Daria zapoznała dzieci krok po kroku ze swoją historią zawodową. Uświadomiła dzieciom, że jej pasja do sportu rozpoczęła się już w dzieciństwie. Dzięki ciężkiej pracy i dążeniu do wytyczonych celów dzisiaj pracuje jako szkoleniowiec JUMPit, instruktor fitness, trener personalny ale także jako Prezenter i Master Trainer. Poprzez dialog, który miał miejsce na zajęciach – dzieci mogły podzielić się swoimi pasjami oraz tym, kim chciałyby zostać w przyszłości. Uczniowie przypomnieli sobie jak ważny jest zdrowy tryb życia, ruch oraz ćwiczenia dla naszego zdrowia i sylwetki.
Dzięki spotkaniu z instruktorką uczniowie zrozumieli celowość wykonywania pracy przez osoby dorosłe, brali również aktywny udział w zabawach i ćwiczeniach zaproponowanych przez Panią Darię dzięki czemu mogły odreagować napięcia związane z pobytem w szpitalu.

Opracowała: Marta Modrzyńska