Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

Obchody Święta Niepodległości w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym

Dnia 9 listopada 2018 roku na oddziale pediatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień ten miał szczególny wymiar i podniosły charakter.

Dzieci obejrzały prezentację podczas, której poznały historię symboli narodowych i zasady ich poszanowania. Młodsi uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali legendy o powstaniu państwa polskiego a starsi aktywnie uczestniczyli w grze dydaktycznej pt. "Wielcy Polacy". Dzieci rozwiązały krzyżówkę z hasłem oraz wiele innych łamigłówek i zadań tematycznych. Rozwiązując powierzone im zadania uczniowie wykazali się dużą wiedzą dotyczącą historii naszej Ojczyzny. Każde dziecko wykonało kokardę narodową, która jest symbolem patriotyzmu z biało – czerwonych serduszek.

Wspólne świętowanie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości było dla naszych podopiecznych zarówno lekcją historii i patriotyzmu, jak i lekcją wychowania do wartości. Radosna atmosfera świętowania pozwoliła również dzieciom choć na chwilę zapomnieć o problemach związanych z hospitalizacją.

Opracowała: Małgorzata Ziętara