Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

Obchody Dnia Matki w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 maj 2019

Mamy dzieci chorych są , jak Anioły przynoszące ukojenie i ulgę. I właśnie dla naszych dzielnych mam, które każdego dnia zmagają się z ciężką chorobą swojego dziecka, chciałyśmy aby Dzień Matki był wyjątkowo piękny. Dzieci wcześniej przygotowały dla swoich mam śliczne laurki pod czujnym okiem Pani Małgosi. W ramach projektu edukacyjnego „Sprawne ręce zrobią więcej” pokolorowałyśmy z dziećmi słoiczki i ozdobiliśmy je wstążeczkami. I tak ze zwykłych słoiczków powstały niezwykłe lampioniki lub wazoniki. Decyzję, co do zastosowania prezentu, pozostawiliśmy mamom. Kulminacyjnym punktem był „ Dzień piękności dla mam”. I tutaj pani Jola poruszyła swoje znajomości co zaowocowało organizacją całego sztabu ludzi, tj. fryzjerek, kosmetyczek, masażystki, studentów dokonujących pomiar ciała. Mamy poczęstowano kawą, herbatką i ciastem swojej roboty. Wszyscy oni dbali o to, aby mamy wyszły piękne, zrelaksowane i zadowolone. Cudowni wolontariusze tak zajęli się dziećmi, że nawet nie zauważyły nieobecności mam obok siebie. Korzyść więc była obopólna. Głównym organizatorem tego cudownego dnia były żołnierki z 8 Kujawsko – Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Bardzo dziękujemy a mamom życzymy wszystkiego najlepszego każdego dnia.

Opracowanie: Ewa Konarska - Koźlak