Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

Mój pluszowy miś

22 listopada dzieci przebywające na oddziale dziecięcym WSOZ uczestniczyły w zajęciach „Mój pluszowy miś”. Zajęcia zorganizowane zostały z okazji dnia pluszowego misia, który obchodzi się 25 listopada. Uczestnicy poznali historię pluszowego misia. Dowiedzieli się, kiedy i w jakich okolicznościach pojawiły się na świecie pluszowe misie. Mali pacjenci opowiadali również o swoich pluszowych misiach, jak wyglądają i od kiedy im towarzyszą. Następnie rozwiązywali zagadki i łamigłówki o misiach. Dzieci nauczyły się piosenki i wiersza o misiu łakomczuszku „Niedźwiadek” oraz zorganizowały zawody w jedzeniu makaronów przez misie. Wiele emocji towarzyszyło dzieciom przy rysowaniu portretu misia z zamkniętymi oczyma. Dzieci wykonały misiowe maski oraz swojego „ręcznikowego” misia. Wszyscy świetnie się bawili.