Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

Mikołajkowi goście z Astorii w WSD

Przedświąteczne dni w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym są bardzo ekscytujące. Tak było i tym razem. Dwunastego grudnia pacjentów szpitala odwiedzili bardzo mili goście – koszykarze Astorii Bydgoszcz oraz prezes klubu pan Bartłomiej Dzedzej.
     Była to już kolejna wizyta przedstawicieli Astorii Bydgoszcz i przebiegła w bardzo serdecznej i radosnej atmosferze. Dzieci miały okazję porozmawiać z zawodnikami prawie na wszystkie tematy związane z koszykówką, historią drużyny Astorii, a także ciekawostkami z koszykarskiego parkietu. Zawodnicy z dużą cierpliwością i poczuciem humoru odpowiadali na pytania, bowiem dzieci zainteresowane były nie tylko życiem sportowym gości, ale także barwami Astorii, sposobem werbowania do drużyny, emocjami związanymi z meczami no i oczywiście z prozą życia sportowego – zarobkami.
     Ta popularna w Bydgoszczy dyscyplina sportu zawsze gromadzi na meczach wielu kibiców. Dzięki uprzejmości działaczy Astorii, także i nasi uczniowie mają możliwość skorzystania z zaproszenia na drużynowe rozgrywki, gdyż bezpłatne bilety trafiły do nich wraz z paczkami, które otrzymał każdy uczestnik spotkania. Część upominków przekazanych zostało do szkolnych świetlic, w których pacjenci spędzają swój wolny czas rozwijając zainteresowanie i pasje.

Z głębi serca dziękujemy Panom za poświęcony czas, życzliwość i zrozumienie potrzeb chorych dzieci. Jesteśmy przekonanie, że nasi uczniowie niebawem dołączą do wielkiej rodziny miłośników koszykówki.

Maria Górska