Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

powrót

Mikołaj na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Uniwersyteckim im. Jurasza .

 

Mikołaj na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Uniwersyteckim im. Jurasza .

 

 

W dniu 6.12.2018 roku na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Uniwersyteckim im. Jurasza odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem. Odwiedził on dzieci w towarzystwie strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Bydgoszczy. Nasi goście w czasie wizyty w świetlicy szkolnej opowiedzieli małym pacjentom o specyfice swojej niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy oraz zademonstrowali umundurowanie strażaka gotowego do akcji ratowniczej.

Po spotkaniu, któremu towarzyszyła miła, relaksacyjna atmosfera pacjenci, ich rodzice oraz personel medyczny zebrali się na holu oddziału. Wpatrzeni w drzwi oczekiwali tam Świętego Mikołaja. A tu nagle zamiast w drzwiach -Mikołaj w stroju strażaka zsunął się na linie przez okno do wnętrza budynku. Taką nietypową drogę dostarczenia dzieciom prezentów wybrali Strażacy. Wywołało to wiele radości nie tylko wśród dzieci ale i dorosłych będących na oddziale. Mikołaj został przywitany ogromnymi brawami. Z worków posypały się prezenty. Każde z dzieci otrzymało misia- strażaka, książkę i inne upominki.

Święty Mikołaj dotarł z prezentami także do najmniejszych dzieci leżących na salach. Szlachetna gest sympatycznych strażaków wzbudził wiele pozytywnych emocji i wymalował na twarzach dzieci wielki uśmiech. Podziękowaniem była laurka i wdzięczność wszystkich pacjentów.

 

 

 

 

 

Tekst: Anna Wodzińska, Bożena Wysińska