Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

powrót

Kolędowanie 2019 w WSD

Kolędowanie jest głęboko zakorzenionym w polskiej tradycji zwyczajem. Śpiewanie kolęd wśród ludzi jest okazją stwarzającą magiczną i niepowtarzalną atmosferę niosącą radość. Taka właśnie atmosfera udzieliła się nam wszystkim kiedy to dnia 12.01.2019 roku mogliśmy się spotkać już po raz czwarty z młodzieżą z 4don4lord oraz GPS na wspólnym kolędowaniu w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym na wszystkich oddziałach.


Młodzież przebrana za świętą rodzinę w otoczeniu aniołów oraz księdza Piotra, swoją radością i chęcią niesienia dobrego słowa wędrowała od sali do sali dając siłę, uśmiech i swój śpiew małym i dużym pacjentom szpitala. Oprócz śpiewu oraz modlitwy, która miała miejsce na każdej sali dzieci otrzymały od przybyłych gości małe upominki.


Spotkanie to pozwoliło na zbudowanie wspólnoty oraz jedności a także przyniosło ze sobą mnóstwo pozytywnych emocji. Wspólny śpiew zbliżył wszystkich do siebie sprawiając że zniknęło choć na chwilę odczucie osamotnienia na szpitalnych salach. Ponadto kolędowanie stało się dobrą okazją na rozwijanie wrażliwości duchowej.
Dziękujemy przybyłym gościom za śpiew, radość, uśmiechem, rozmowy i modlitwę.
Do zobaczenia za rok!

Opracowała: Marta Modrzyńska