Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

Dzień Pielęgniarki i Położnej w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym

Dnia 10 maja 2019 roku w sali konferencyjnej Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego odbyła się uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej. Aby podziękować za wykonywaną przez Panie Pielęgniarki pracę wymagającą poświecenia i zaangażowania oraz stwarzanie na oddziałach miłej atmosfery, pacjenci oraz nauczyciele Zespołu Szkół nr 33 w Bydgoszczy przygotowali uroczyste spotkanie. Gościliśmy Dyrekcję Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego, Dyrekcję Zespołu Szkół nr 33 w Bydgoszczy, Panie Pielęgniarki ze wszystkich oddziałów szpitala oraz małych pacjentów wraz z rodzicami. Program artystyczny rozpoczęła recytacja wierszy w wykonaniu pacjentów hospitalizowanych w szpitalu. To wyjątkowe spotkanie uświetnił występ muzyków – Szanownego Pana Tomasza Kamińskiego wraz z jego synem Janem Pawłem Kamińskim. Piękno muzyki naszych zaproszonych gości sprawiło, że na twarzach uczestników spotkania pojawił się uśmiech, a w ich sercach królowała radość. Dzieci na oddziałach szpitalnych wręczyły Paniom Pielęgniarkom wcześniej przygotowane upominki jako formę podziękowania za ich wyjątkowo trudną i odpowiedzialną pracę.

Opracowanie i zdjęcia: Joanna Michalak, Marlena Stamm-Bossak, Milena Pawlak.