Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

Dzień Dziecka w Klinice Psychiatrii Stacjonarnej

W dniu 4 czerwca 2019 roku w Klinice Psychiatrii Stacjonarnej świętowaliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji wszystkich pacjentów oddziału czekał dzień pełen niespodzianek. Już o godzinie dziewiątej odbył się oddziałowy Turniej „Jeden z dziesięciu”. Uczestnicy ku zdziwieniu publiczności doskonale odpowiadali na pytania z różnych dziedzin. Zwycięzca został nagrodzony wielkimi brawami, a wszyscy uczestnicy nagrodami rzeczowymi. Po intelektualnych zmaganiach mogliśmy uraczyć nasze podniebienia przepysznymi smakołykami przygotowanymi przez restaurację „Fabryka Smaków”.

Następną niespodzianką dla uczniów była wizyta gości z Filharmonii Pomorskiej, którzy przybyli na oddział ze swoimi instrumentami i zaprosili nas do „muzycznej podróży” po Europie. Słuchaliśmy utworów charakterystycznych dla wybranych państw. Przy niektórych zostaliśmy zaproszeni do tańca. Szczególnie spodobała się nam grecka Zorba, odtańczona przez chłopców w przebojowy sposób. Czeska polka, walc wiedeński, czy rosyjska kalinka rozbrzmiewały w sali ku uciesze słuchaczy.

Piękna słoneczna aura stała się tłem dla zabaw ruchowych przeprowadzonych na boisku przez wychowawców. Warto było w nich uczestniczyć, aby rozruszać ciało, a przede wszystkim wspólnie bawić się. Po wysiłku zasłużoną nagrodą okazały się przepyszne lody ufundowane przez bydgoską lodziarnię Cafe Primo.

Jako ostatni przybył na oddział Pan Jerzy Napierała – przyrodnik, fotograf zatrzymujący w kadrze swoje spotkania z dzikimi zwierzętami. Czuliśmy jakbyśmy razem z Panem Jerzym przemierzali leśne szlaki, jakbyśmy widzieli i słyszeli wilki, jelenie, łosie, dziki, lisy, bieliki. Uczyliśmy się ich zwyczajów, rozpoznawaliśmy ich tropy i odgłosy imitowane przez gościa lub wysłuchane w czasie projekcji filmów. Dzieci i młodzież z podziwem oglądali poroża jeleni i danieli. Zadawali liczne pytania, żywo reagowali na wspomnienia Pana Jerzego. Uczyliśmy się sposobów bezkrwawych łowów. Może ktoś ze słuchaczy pójdzie w ślady naszego gościa.

Kiedy przyszło zakończyć nasze obchody Dnia Dziecka, smutno było się rozstawać. Pocieszeniem okazały się wspaniałe maskotki i słodycze, jakie otrzymało każde dziecko.