Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

Dzień Dziecka w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii “ Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat...”

Dzień Dziecka w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii

“ Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat...”

4 czerwca w KPHiO odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Dziecka. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od powitania zaproszonych gości i złożenia życzeń wszystkim dzieciom. Na naszych milusińskich czekało wiele atrakcji. Zabawę rozpoczęli animatorzy
 z Fundacji dla Życia i Zdrowia - „Złoty Smoczek”. Zaproponowali oni dzieciom wiele ciekawych gier i zabaw, m.in. budowle z kolorowych patyczków,  animacje  z kolorową chustą, balonowe zwierzątka, kolorowe tatuaże. Podczas spotkania Pan Ziemowit Pakuła
z Fundacji dla  Życia i Zdrowia przekazał prezent dla dzieci w postaci gier na naszą świetlicę. Następnie „Grupa Erytmo” z Warsztatów Terapii Zajęciowej zaprosiła nas na  koncert gry na bębnach. Dzieci ochoczo włączyły się do wspólnego muzykowani i z radością próbowały gry na tych ogromnych instrumentach. Nasi milusińscy chętnie pozowali do zdjęć ze Smokiem
i Minionkiem. Na naszym festynie nie mogło zabraknąć tanecznego spotkania z zumbą. Pod okiem naszego Mistrza Pawła Milhausena tańczyliśmy takie choreografie jak: „Gammy Bear” czy „Chocolate”. Na koniec młodzież z KP SOSW nr 1 zabrała wszystkich w muzyczną podróż po Europie.

Z okazji swojego święta dzieci otrzymały również upominki. Moc atrakcji  i radości jakie spotkały naszych podopiecznych tego dnia pozwoliły im  z pewnością zapomnieć o trudach związanych z chorobą.

Dziękujemy wszystkim,  którzy przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości.

opracowały: M. Ziętara, K. Sypniewska