Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

powrót

Dzień Dziecka na Gastroenterologii

Najważniejszy obowiązek wobec dzieci to dać im szczęście.
Alen Baxton

To był piękny majowy dzień – dzień w którym dzieci na oddziale Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 obchodziły swoje święto a mianowicie Dzień Dziecka. Wszystko miało miejsce dnia 28.05.2019. Imprezę rozpoczęliśmy konkursami z łamigłówkami, pytaniami związanymi z dniem dziecka. Następnie dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym na temat „Moja szczęśliwa wyspa” podczas, którego miały okazję wykazać się plastycznie rysując swoje marzenia. Pozwoliło to również na odreagowanie napięć związanych z pobytem w szpitalu jak i usprawnianie motoryki małej u dzieci. Wszystkie prace były niesamowite, wyjątkowe oraz indywidualnie wykonane co pozwoliło na nagrodzenie wszystkich bez wyjątku.

Przed obiadem dzieci miały okazję spotkać się z klaunem Matim. Miał on dla nich przygotowane moc atrakcji. Uczniowie uczestniczyli w interaktywnym show, pełnym śmiechu i dobrej zabawy. Sympatyczny klaun przeprowadzi wesołe zabawy i konkursy rozwijające koordynację ruchową i wyobraźnię. Dodatkowo zaprezentował cyrkowe i magiczne sztuczki. Wyczarował również dla każdego dziecka balonowego zwierzaka. Na zakończenie zabaw Mati wręczył każdemu dziecku maskotki, które zostały zebrane i przekazane na tę okazję przez Bydgoszcz dla Dzieci.

Po obiedzie natomiast odwiedzili nas panowie z grupy interwencyjnej Solid Security, którzy przybliżyli młodym podopiecznym swoją pracę. Firma działa na terenie całego kraju i zajmuje jedną z pierwszych pozycji w Polsce wśród firm z branży ochrony. Pan Piotr oraz Pan Tomasz opowiedzieli dzieciom o swoim stroju, broni jaka jest wymagana w ich zawodzie. Podkreślili również fakt jak wiele szkoleń i egzaminów przeszli aby stać się pracownikiem takiej firmy. Uświadomili dzieciom jak ich praca jest potrzebna a zarazem niebezpieczna w życiu codziennym. Dzieci obsypały Panów wieloma pytaniami, na które odpowiadali bardzo szczegółowo co pozwoliło jeszcze bardziej poznać charakter ich pracy. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało drobny upominek od prowadzących.
Serdeczne podziękowania ślemy do Pana Mateusza Kiełtyki z Mimezis Art, Pani Magdaleny Krzych z Bydgoszcz dla Dzieci oraz Panów Piotra Rutyny i Tomasza Skrentnego z Grupy Interwencyjnej Solid Security. To dzięki Wam dzieci w Szpitalu Jurasza mogły tak wspaniale bawić się, śmiać i zapomnieć choć na chwilę o rzeczywistości szpitalnej jaka ich otacza.
Opracowała: Marta Modrzyńska