Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2018/2019

powrót

Mikołaje w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym

Grudzień to szczególny miesiąc, miesiąc radości i oczekiwania. Wszystkie dzieci w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym doczekały się wizyty Mikołaja i to niejednego. W niedzielę 2 grudnia Mikołaje przyjechali na Harleyach. To Moto Dawcy Uśmiechu przybyli z mnóstwem prezentów. Pozyskani darczyńcy spisali się na medal. Dzieci wyczekiwały ich w oknach szpitalnych i choć ryk silników trochę przerażał, uśmiechały się od ucha do ucha. Motomikołaje pięknie poprzebierani i zaopatrzeni w dobry humor i uśmiechy wchodzili na oddziały. Każde dziecko zostało obdarowane bogatymi prezentami i życzeniami powrotu do zdrowia. Dodatkowo, kilkoro dzieci chorych na mukowiscydozę otrzymało specjalistyczny sprzęt do inhalacji. Obdarowani podziękowali jak umieli przygotowanymi przez siebie świątecznymi laurkami z życzeniami i własnoręcznie wykonanymi mikołajami z papieru.
W święto Świętego Mikołaja odwiedzili nas goście z maskotką kujawsko-pomorskich policjantów „Polfinkiem” oraz „Sercem Caritas”, którzy dotarli do WSD kabrioletem i obdarowali wszystkich pacjentów podarunkami.
Natomiast 11 grudnia przybyli, w ramach akcji „Anioły do mnie wysyłaj”, przyjaciele naszej szkoły wychowankowie Bursy nr 1 im. M. Szułczyńskiej w Bydgoszczy wraz z opiekunami. W tym roku otrzymali oni grant oświatowy od Prezydenta Miasta Bydgoszczy.
Spotkali się z nami już po raz 19. Wspaniale poprzebierani odegrali przedstawienie „Elfowe czary” przeplatane wesołymi piosenkami, które bardzo podobały się dzieciom. Jak co roku towarzyszyła im grupa cyrkowa uczniów szkoły integracyjnej nr 14 w Bydgoszczy, a także grupa taneczna ze szkoły tańca Bohema. Na zakończenia spotkania zawitał Mikołaj z górą prezentów. Z każdym dzieckiem porozmawiał, wręczył paczkę i życzył zdrowych świąt.

Wszystkim, którzy pamiętali o naszych podopiecznych, którzy sprawili, że zapomnieli o pobycie w szpitalu, o chorobie, bardzo dziękujemy. Życzymy radości w sercach i pogodnych Świąt.

Beata Kocoń

 

http://tygodnikbydgoski.pl/wydarzenia/anioly-i-elfy-odwiedzily-szpital-dzieciecy-12-12-2018

http://www.radiopik.pl/2,74811,troche-radosci-dla-chorych-dzieci-czyli-sw-mikol&s=1&si=1&sp=1