Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

Życie z pasją – spotkanie z Pawłem Milhausen w Klinice Psychiatrii

7 marca uczniowie z Kliniki Psychiatrii mieli niebywałą okazję wziąć udział w spotkaniu pod hasłem „Życie z pasją”, które poprowadził specjalnie dla nich Pan Paweł Milhausen, jeden z najlepszych instruktorów zumby. Podczas prelekcji Pan Paweł opowiedział zebranym jak zaczęła się jego przygoda z tańcem, przybliżył jego historię, powspominał odniesione sukcesy. Nie omieszkał opowiedzieć o trudnościach, jakie napotkał na swojej drodze. Uczniowie poznali takie tańce latynoamerykańskie jak: cha-cha, samba, rumba, pasadoble, jive. Mieli także okazję obejrzeć je w wykonaniu Pana Pawła na turniejach, na których zdobywał wysokie miejsca. Dowiedzieli się także skąd wzięła się zumba i dlaczego jest tak powszechnie lubiana oraz co trzeba zrobić, by zostać dobrym instruktorem zumby.
   Fantastyczny kontakt z uczniami, świetny żart, błysk w oku i charyzma prowadzącego sprawiły, że słuchacze bardzo chętnie włączali się do rozmowy, zadawali pytania, opowiadali o swoich pasjach i zainteresowaniach. Spotkanie było bardzo cenne. Zebrani przypomnieli sobie, że każdy ma prawo mieć marzenia i każdy ma w sobie siłę, by je spełniać. Wystarczy uwierzyć w siebie i dążyć do celu. Warto, bo najważniejsze w życiu to robić to, co się kocha, żyć z pasją.
   Niestety, czas płynął nieubłagalnie i spotkanie dobiegło końca. Bardzo dziękujemy Panu Pawłowi, że znalazł dla nas czas i podzielił się z nami swoim doświadczeniem oraz cennymi przemyśleniami. Mogliśmy się od Pana dużo nauczyć, a rozmowy i samo przebywanie z Panem sprawiło nam dużo radości. Mamy nadzieję, że Pan Paweł jeszcze kiedyś nas odwiedzi i razem zatańczymy.

Katarzyna Niedzwiec