Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

Współpraca ze Strażą Miejską

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2017-2018 Straż Miejska z Bydgoszczy jak zawsze wspierała nas w działaniach i realizacji Programu Profilaktyki i Wychowania. Ze względu na specyfikę pracy na oddziałach przeprowadzono 13 zajęć na różnych oddziałach w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym i Szpitalu Uniwersyteckim nr 1. Były to zajęcia na temat bezpiecznej drogi do szkoły, bezpieczeństwa w sieci, radzenia sobie w sytuacjach przemocy i agresji.
   Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z udziałem psa towarzyszącego strażnikowi miejskiemu. Pan Krzysztof Gawrych ze swoim owczarkiem rasy Border Colie Walkerem przygotowywał dzieci ze wszystkich oddziałów do bezpiecznych kontaktów ze zwierzętami. Gdziekolwiek pojawił się Wolker budził radość na buziach dzieci i pomagał w oderwaniu się od szpitalnej rzeczywistości. Gdyby to było możliwe chcielibyśmy aby taki czworonożny asystent gościł na oddziałach dziecięcych regularnie, jak najczęściej.
     Ponieważ  stykamy się z narastającymi przejawami agresji w codziennym życiu, aby wzmocnić poczucie pewności siebie i przeciwdziałać poczuciu bezradności, nasi nauczyciele uczestniczyli w warsztatach samoobrony z elementami szkolenia „Bezpieczna kobieta” prowadzonymi przez funkcjonariusza Straży Miejskiej.
     Mamy nadzieje, że współpraca ze Strażą Miejską będzie nadal układała się znakomicie z korzyścią dla naszych pacjentów, rodziców i nauczycieli. Ich pomysłowość i zaangażowanie w prowadzenie zajęć z profilaktyki, otwarcie na potrzeby i problemy dzieci chorych zasługują na wielkie uznanie.

Pedagog Anna Widerkiewicz