Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

Wizyta Harcerzy na Oddziale Gastroenterologii

Dnia 17 listopada 2017 roku na Oddziale Gastroenterologii i Alergologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 miało miejsce spotkanie z Harcerzami.
W pierwszej części spotkania młodzi wolontariusze przybliżyli dzieciom ideę harcerstwa oraz zapoznali ich z jego misją i wartościami jakie przyświecają im w codziennym życiu. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowiadań Harcerzy, zadawały pytania poznając tajniki harcerstwa.
Następnie dzieci wraz z rodzicami aktywnie uczestniczyły w licznych zabawach, quizach i konkursach przygotowanych przez Harcerzy. Wspólna zabawa wywołała dużo uśmiechu i dostarczyła dzieciom wielu przeżyć.
Wizyta Harcerzy wpłynęła na integrację grupy oraz na polepszenie samopoczucia dzieci przebywających na oddziale dając im wiele radości.

Małgorzata Ziętara