Uczestnicy imprezy związanej z obchodami Światowego Dnia Serca Czworonożni przyjaciele w Klinice Onkologii  w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Dogoterapia  na Oddziale Neurologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Uczniowie podczas zajęć szkolnych o charakterze terapeutycznym.

Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2017/2018

powrót

Wigilijne spotkanie na oddziale Gastroenterologii

Dnia 19 grudnia 2017 roku odbyła się uroczysta wigilia w świetlicy oddziału Pediatrii, Gastroenterologii i Alergologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy.

Czas Bożego Narodzenia to czas szczególny i niepowtarzalny. Czas, gdy choć na chwilę zapominamy o trudach dnia codziennego, o kłopotach i zmartwieniach. Jest to okazja do umacniania więzi rodzinnych i przyjacielskich oraz do spotkań.

W tym wyjątkowym dniu spotkaliśmy się w gronie dzieci i ich rodziców, personelu medycznego oraz dyrekcji i nauczycieli szkoły szpitalnej, aby złożyć sobie wzajemnie życzenia, by wspólnie kolędować, by cieszyć się Dobrą Nowiną. Uczyniliśmy wszystko, aby pomimo choroby i pobytu w szpitalu, dzieciom ten dzień kojarzył się z dobrymi przeżyciami i radością.

W uroczysty nastrój wprowadzili nas uczniowie VIII LO w Bydgoszczy, którzy zaprosili nas do wspólnego kolędowania. Dzięki ich niebywałej energii wszyscy bardzo chętnie włączyli się do śpiewania kolęd. Było bardzo miło, a dźwięki rozbrzmiewających melodii sprawiły, że poczuliśmy się jak jedna wielka rodzina. Występ młodzieży dostarczył wielu emocji i wzruszeń. Podczas spotkania ciepłe słowa świątecznych życzeń przekazali wszystkim uczestnikom dzieci, w formie wierszyków, oraz pracownicy szpitala i naszej szkoły. Wigilijne spotkanie uświetnił występ grupy teatralnej Scena G-20 i zespołu wokalnego Skalar. Młodzi aktorzy, uczniowie klas gimnazjalnych SP nr 56, wspólnie z paniami nauczycielkami przygotowali przedstawienie świąteczne w niezwykłej oprawie muzycznej. Przedstawienie wywarło na wszystkich ogromne wrażenie. Nie zabrakło również Św. Mikołaja, który rozdał dzieciom prezenty i słodycze.

Wigilia przebiegała w świątecznej atmosferze, a na ustach uczestników spotkania przez cały czas malował się uśmiech. Cieszymy się bardzo, że udało nam się stworzyć w szpitalu namiastkę tych wyjątkowych Świąt pełnych magii, radości i miłości.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że spotkanie wigilijne dla uczniów było tak ogromnym radosnym przeżyciem.

Opracowała: Małgorzata Ziętara